LEARN ENGLISH IN A DIFFERENT WAY

Minulý školský rok priniesla naša jazyková škola novinku-nový typ jazykových kurzov. Nazvali sme ich Learn English in a different way /  Apprends le français autrement. Angličtina/francúzština budú len prostriedkom, cestou k učeniu sa špecifického obsahu. Čo to znamená? Neočakávajte klasické jazykové hodiny. Trimester bude rozdelený na 12 mini workshopov zameraných na určitú tému/rozvoj zručnosti. Napríklad vás budeme učiť, ako kriticky myslieť, ako rozvíjať svoju kreativitu, či ako sa zlepšovať v prezentačných zručnostiach. Budete sa to však učiť v angličtine či francúzštine. Získate tak dva v jednom: osvojíte si špecifickú zručnosť a využijete/zdokonalíte si svoje jazykové znalosti.

Môžete sa tešiť na témy ako: môj vlastný startup, rozvoj kreativity, rozvoj kritického myslenia, doba dátová a digitálna-ako v nej prežiť, zdokonaľovanie rečníckych a prezentačných zručností, efektívne učenie sa jazykov-jazykový koučing, kreatívne písanie. To sú naše návrhy tém, ale skupina si bude môcť navrhnúť vlastné témy, ktoré sú jej blízke, prípadne si vybrať z našej širšej ponuky.

Táto metodika učenia sa špecifického obsahu prostredníctvom cudzieho jazyka sa volá metodika Clil a lektor Mário sa s ňou toto leto bližšie oboznámil na odbornej stáži Erazmus + v Cambridge v rámci projektu s partnerskou podporou University of Cambridge, British council a  britskej jazykovej školy Bell. Absolvoval teoretické školenia i praktické aplikačné workshopy a na záver získal certifikát Certificate of attendance CLIL secondary.

Kurzy Learn English in a different way sú určené pre teenegerov i dospelých, ktorí dosiahli jazykovú úroveň minimálne  B1.

Ukážkové hodiny tohto nového typu kurzov sa uskutočnia v pondelok 17.09.2018 v čase od 15.00 hod do 18.00 hod. Ak sa na nich chcete zúčastniť, prosím prihláste sa vopred telefonicky alebo meilom na adresu kurzy@asmina.eu. 

Ukážkové hodiny však budú prebiehať počas celého septembra 2018. Je nutné si však vyžiadať individuálny termín a prihlásiť sa vopred.